הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ביה"ס "נוה במדבר" בבאר שבע מקדיש את יום הזכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה לילדיהם של שני מתנדבי "ידיד לחינוך"

כתבה קורל מכתה ה1

את הדברים שלחה המתנדבת יפה חכמון מצוות התקשורת של "ידיד לחינוך". יפה מציינת ששני מתנדבי "ידיד לחינוך" המופיעים בתאור שכאן, אביה של רחל קורסיה ואמו של מאיר ברמי הם הורים שכולים, שילדיהם למדו בבית הספר. היא מציינת כי חשוב ללמוד, כיצד תיעלו הורים אלה את צערם.

ביום שני התקיים בבית ספרנו, טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. כל שנה אנו מנציחים בבית הספר את סרן רחלי קורסיה ורב"ט מאיר ברמי זיכרונם לברכה, שנהרגו בעת מילוי תפקידם.

כמדי שנה המשפחות השכולות מגיעות לטקס מכובד, בו אנו מנציחים, מעלים קווים לדמותם ומספרים עליהם.

רחל, אימו של רב"ט מאיר ברמי זכרונו לברכה הינה אישה עם לב רחב, רחל מחזיקה בבית הספר חדר מיוחד, הנקרא "חדר מרגוע", שם מונצח בנה. לחדר הזה היא לוקחת ילדים, מכינה איתם יצירות, ודואגת להשרות עליהם שלווה ורוגע. כך היא גם מנציחה את בנה ז"ל בדרך הולמת.

יעקב קורסיה, אביו של סרן רחלי קורסיה ז"ל נמצא בקשר הדוק עם בית הספר ומתנדב בספרייה. עוד בתקופת כהונתה של המנהלת לשעבר חווה, הוחלט להקים חדר זיכרון, ואכן ספריית בית הספר קרויה על שמה. המנהלת הנוכחית גלית והצוות ממשיכים במסורת זו.

בטקס, כיתות ו' הציגו קטעי קריאה ושירים, מקהלת בית הספר שרה שיר עצוב, ויורי, המורה לגיטרה, ניגן בטרומבון נעימה ברוח הטקס. הבת של בתיה, המורה למדעים, היא בת דודתו של מאיר ברמי. בתיה היא דודתו. הבת של בתיה היא רקדנית מקצועית והיא הופיעה בריקוד לזכר רב"ט מאיר ברמי היקר.

לאחר הטקס, משפחת קורסיה הגיעו לספריה על שם רחלי קורסיה זכרה לברכה וקראה את מה שכתבו התלמידים למשפחות השכולות.

משפחת ברמי הגיעו לחדר המרגוע, חדרה של רחל אמו של מאיר, וקראה גם היא את דברי התלמידים למשפחות השכולות.

 

 

זה היה יום מאוד רווי ומרגש לכולנו ובמיוחד למשפחות השכולות.

יהי זכרם ברוך

שלא נדע צער יותר