הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחינוך" והחווה החקלאית באשקלון

צובעים גדרות, מטפחים חממות, שותלים ומעשבים – מתנדבי "ידיד לחינוך" עובדים עם תלמידים בחווה לחינוך חקלאי ואיכות הסביבה באשקלון – פרוייקט מיוחד עם החווה

מאת: מזל אמנו, מנהלת החווה החקלאית באשקלון

החווה לחינוך חקלאי, הינה מוסד חינוכי, הנותן שירותים למכלול מערכת החינוך בעיר אשקלון. אל החווה מגיעות כיתות מבתי ספר שונים ברחבי העיר. כל כיתה מגיעה לפעילות בת שעתיים  על פי מערכת קבועה מראש.

הפעילות בחווה החקלאית מגוונת מאוד ועוסקת בהרבה תחומים בעלי הקשרים חקלאיים וסביבתיים.

החווה משתפת פעולה עם תוכניות חינוכיות ועם אוכלוסיות שונות בפרוייקטים מגוונים, כגון: "פרויקט תגלית" –סטודנטים המגיעים לישראל להיכרות ולעידוד עליה. פרויקט "מסע ישראלי"- בני נוער ישראליים המסיירים בארץ ולומדים על שייכותם לקהילה, לעיר ולמדינה.  כמו כן מארחת החווה קבוצות שונות כגון בתי אבות וחיילים.


שמואל תוקע יתדות בכרם

כחלק משותפות זו מגיעים לחווה מתנדבים גימלאים במסגרת "ידיד לחינוך".

השנה פועלים בחווה  שמונה מתנדבים, כל מתנדב מגיע פעם בשבוע לארבע שעות. הפעילות ההתנדבותית מגוונת וכוללת עבודה חקלאית עם תלמידים או הערכות של הכנת ציוד לפעילויות שונות בחווה.


פליפה משקה עם הילדים

רבים מהמתנדבים פועלים אצלינו זו השנה השניה או השלישית.

הקשרים הטובים שנוצרו בין המתנדבים לבין צוות החווה, הופכים את המתנדבים לחלק אינטגרלי מהפעילויות והם  מעשירים  ותורמים לכל הצדדים. הם מגיעים ומסייעים בהפעלות השונות גם כאשר אנחנו מקיימים פעילויות בשעות אחר הצהרים.

קשה לנו לראות את עצמנו פועלים ללא המתנדבים, הם יוצרים קשר בלתי אמצעי עם הילדים וכאשר הם חסרים, הילדים שואלים איפה הם ומה קרה.

על פעילותם בחוה מספרים המתנדבים:

שמואל לזמי - " הצטרפתי לפעילות עם בואי לעיר אשקלון. במסגרת פעילותי עסקתי בתחומים ובעיסוקים רבים, למשל:  חפירת בורות להצבת שילוט, הכנת הכרם, צביעת גדרות, טיפוח בחממות, כמו כן השתתפתי בערב הורים וילדים. הכנתי פיתות על טאבון ועוד....אני נהנה מאוד מעבודתי עם צוות החווה ומשהותי במחיצת הילדים".

יעקב  מולכו - "אני מתנדב בחווה כבר שנתיים, יש לי עונג רב להיות חלק מהמפעל החינוכי החשוב הזה, העבודה עם הילדים חשובה ותורמת לי סיפוק רב. כיף לי".

צביה בלוטין– "זו השנה השלישית שאני מתנדבת בחווה. אני עובדת בחממות, בשטחים הפתוחים, עוזרת למורים ולתלמידים, מכינה ציוד להפעלות שונות, ומרוצה מאוד משיתוף הפעולה עם הצוות ומגוון הפעילויות שאני עושה שם. אף פעם לא משעמם לי בחווה. אני מקבלת יחס מפרגן ואוהד, ואמשיך להתנדב בשמחה גם בעתיד".

פליפה שץ - "אני מתנדבת בחווה זו השנה השנייה, בשנים אלו היה לי העונג לעבוד עם מורים ותלמידים. שתלתי, עישבתי,


צביה עוזרת בדוכן בהפנינג סביבתי שהתקיים ב- 23.3.15


יעקב מכין פיתות בטאבון

עזרתי לילדים להבין כיצד מגדלים צמחים. רבים מהתלמידים הם בעלי צרכים מיוחדים והיה כיף מיוחד לעבוד איתם כשהם מגלים את השמחה שביצירת בושם מצמחי תבלין או אפיית פיתות בטאבון. היחס שאני מקבלת מהמורים ומצוות החווה, מוסיף מאד לחוויה החיובית של העבודה עם הילדים".

ההתנדבות בחווה זוכה להצלחה רבה, וכעת אנו מתכננים לקיים קבוצת מתנדבים "חופפת" גם בעיר בולטימור שבארה"ב   (במסגרת שותפות


אשקלון - בולטימור). מתנדבים אשר פועלים שם בחווה החקלאית- חוות פרלסטון, יקיימו שיתופי פעולה עם המתנדבים שלנו להחלפת רעיונות ומידע. הקשר יתקיים דרך הסקייפ, מיילים ותמונות שישלחו משתי הקהילות.