הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טיול מתנדבי מודיעין – אביב 2017

מאת: מרגלית מליחי

עלינו צפונה דרך כביש 6, ואפילו על כביש האגרה שלנו היה ליונה, המדריך המקסים, מה לספר. הוא סיפר על כך שלמעשה קיימת לצד הכביש דרך עפר ישנה, סלולה בחלקה, ששימשה בזמנו את הצבא הבריטי, ועל כך שהייתה השתדלות לטובת הגופים ה"ירוקים" בעת סלילתו ולכן, אנו הנוסעים, זכינו לפיסות צבעוניות - יוזמה של הבאת זרעים מחלקי הארץ השונים.

זכינו ליום שמשי ומקסים, ולאחר ארוחת בוקר חטופה הגענו לרובע העתיק של העיר עכו. הרובע זכה לאחרונה לעדנה לאחר שהושלמו רוב החפירות הארכיאולוגיות בו. כשטיילנו ב"מנהרות האבירים" הייתה תחושה שאנו שותפים לחיים שהתנהלו מתחת לפני הקרקע לפני אלפי שנים. מערכת של מעברי מים, מקומות תפילה מקודשים, בקיצור חיים שלמים חלפו לעינינו. בסופה של אותה מנהרת זמן "התנקזנו" היישר לחיקו של הבאזר. זהו למעשה חלקו הגשמי של הרובע: חנויות, דוכנים וכל מה שקורץ לתייר המזדמן.

כשהסתיים פרק זה של העיר, ערכנו ביקור בגנים היפיפיים של כת הבהאים. בזכות שיטת השתילה הסימטרית, בזכות השקט המיוחד ובעיקר בזכות אחוזת הקבר בה טמון מייסד הכת, שוב טבלנו בצבעים אין ספור, אליהם עוד נחזור בנקודה הבאה שלנו, אך לא לפני שנסעד את ליבנו בארוחת צהרים "בסגנון הקיבוצי".

לסיום הטיול הגענו לגן אל-מונא שבכפר ירכא. המקום מתנהל בניצוחו של איש מהעדה הדרוזית בשם נאג'י והסיור לא יכול היה להצליח כל כך לולא התלווה אלינו אותו איש מדהים, תוך שהוא מרביץ בנו בקצרה את עיקרי ה"אני מאמין" של העדה הדרוזית.

תודה ל"ידיד לחינוך" שאפשר את קיומו של היום כיף הזה.