הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

חנוכה: איך מביע ראש עיר את הערכתו ותודתו על פעילות מתנדבי "ידיד לחינוך" בעירו?

בערב קבלתה של בת עמי גורקביץ, רכזת "ידיד לחינוך" ברמת גן, אות הוקרה על עבודתה המבורכת בריכוז המתנדבים בעיר לפני כחודש (כבוד), התפתחה שיחה בינה לבין ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, שהתעניין בכנסים ובמפגשים שהיא מקיימת למתנדבים. לשאלתו, מתי התקיים הכנס האחרון, ענתה בת עמי, שהנה עכשיו בחג החנוכה, יתקיים כנס כזה.

תגובתו של כרמל שאמה הייתה מפתיעה: "אם כך, את מקבלת אולם בכפר המכביה כולל ארוחה עבור המתנדבים". שאמה ידע שמס. מתנדבי העמותה בעירו גדל בחודשים האחרונים בעשרים וחמישה אחוז.

אכן, היה זה ערב מכובד ומכבד: הדלקת נרות כמובן, תכנים מהמקורות, מלווים בהסברים ובדרש, זמרת שהנעימה את האוירה וארוחת ערב סביב שולחנות כיאה לאירוע, כפי שהובטח, והחשוב מכל הוא, שיש כאן ראש עיר שיודע להעריך ולכבד את מתנדבי עירו - לא מובן מאליו.

ראש העיר, אומרת בת עמי, עשה זאת מתוך הערכה והוקרה לעבודתנו, ומתוך רצון שנרגיש את ההוקרה הזו.

"בחג החנוכה, חג האור", אמר שאמה, "אתם, המתנדבים, מפיצים אור איכותי באהבה ובנתינה, ואנו רוצים להחזיר לכם. האור שלכם מתבטא בכך שאינכם חושבים רק על ד' אמותיכם, והיות ושום חושך לא יכול לגרש את האור, האור שלכם יאיר את כולנו".

בת עמי, המנצחת על הערב הזה ועל כל מה שקורה בהתנדבות בעיר, הדגישה: "כמה סמלי הדבר שאנחנו נפגשים בחג החנוכה, חג האור, כי האור מסמל את הטוב והיפה שבכל אדם. אנחנו, המתנדבים, המגיעים לבתי הספר, רואים את האור שבכל ילד מצד אחד, ומצד שני, מנסים להיות אור עבורו במהלך היום... אני רוצה להודות לכם על המאורות שאתם מדליקים בכל שבוע בעיר שלנו ועל האש שאתם מביאים איתכם בלב בכל מפגש".

עוד השתתפו בערב: אורית איתיאל, מנהלת אגף החינוך בעיריית רמת גן, רונית פדלון, מנהלת החינוך היסודי בעיריית רמת גן, ליזה מלניק, מנהלת יוזמות ותכניות חינוכיות באגף החינוך בעירייה, סמדר גיבור, מנהלת מחלקת ההתנדבות, אירית גלנץ שהעבירה פעילות מתוך המקורות בהקשר לחג החנוכה וכן נציגי מטה "ידיד לחינוך" יחד עם עופרה דרורי סמנכ"לית הדרכה בעמותה.

הנעימה בשירתה: רימה שניידרמן.

 

נר שמיני של חנוכה עם ראש העיר כרמל שאמה הכהן והמתנדב משה ברנרד