הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

חוכמת הפיתה מועברת למתנדבי בת-ים

מאת: טולדנו צביה

שמונים ושלושה מתנדבי "ידיד לחינוך " בבת-ים, התכנסו לציון סיומה של שנת פעילות. המפגש התקיים בבנין "פסגה", מקום בו אנו נפגשים תמיד להרצאות, סדנאות והשתלמויות.

הפעם נכונה לנו הפתעה. נכנסנו לתוך מאהל בדואי ענק, כשאישה בדואית יושבת על שרפרף ולשה בצק. כל התפאורה הייתה אותנטית: מחצלות, מגשים, ספלי קפה ועוד. את משמעות המאהל הזה, הבנו רק אחר כך.

פתחה בדברים שרית אבן -זהר, הרכזת היישובית: "אני גאה לעמוד בראש קבוצה של מתנדבים איכותיים כמותכם. השנה נוספו מתנדבים חדשים, ואני עושה ככל יכולתי להגדיל את הקבוצה".

כיבדה אותנו בנוכחותה אסתר פירון מחזיקת תיק החינוך בעיר: "בגלל העומס של סוף השנה, אני מוזמנת להרבה טקסים ולמסיבות סיום, אבל אף פעם אני לא מוותרת על מסיבת הסיום שלכם, מתנדבים יקרים. אתם האדם המבוגר הנוסף והמשמעותי שנפגש עם הילד - אתם עבורו קרן אור".

ממטה העמותה הגיעו נמרוד אקרמן המנכ"ל, ושלומית רוט נבון מנהלת אזור גומא.

נמרוד: "תקופת היציאה לגימלאות הופכת עם השנים לתקופה ארוכה יותר, זהו פרק חדש בחיים, שצריך למלא אותו בתכנים. אתם עושים זאת באהבה, עבודתכם מעניקה ספוק אישי לכם, וספוק משמעותי לילד הנעזר בכם."

ריגשו אותנו במיוחד האורחים ממערכת החינוך: מורים, מנהלים, אנשי קשר ויועצות שיודעים להוקיר תודה על פועלם של המתנדבים.

בהמשך הגיע תורו של החלק האמנותי: האשה הבדואית שישבה במאהל אליו נכנסנו בתחילת המפגש, הפעילה מוסיקה והכניסה אותנו לאוירה אחרת.

לישת הבצק שהדגימה ושיתפה בו את כל הנוכחים וטקס שתיית התה לוו באמירות משמעותיות על החיים, על חברויות, על זוגיות וילדים. זאת הייתה חוויה מרגשת ומעצימה עם תובנות חזקות לחיים.

היה בוקר מקסים ומגבש, תוך שיתוף פעולה מלא ואוירה מאוד חגיגית.

לקינוח התכבדנו בכיבוד עשיר.  

יצאנו הביתה, מצויידים במתנה שקבלנו מ"ידיד לחינוך", מתנה עם מסר של אהבה ותודה.

 חופשה נעימה ולהתראות בשנה הבאה.