הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ואולי יצרנו רגע היסטורי?

ביקור בבית הספר "א-סייד" שבמגזר הבדואי בנגב

מאת: יפה חכמון

סוף אוגוסט. נוף מדברי שנפרש לפנינו על כביש ערד באר שבע, הביא אותנו לבית הספר "א-סייד" במגזר הבדואי שבמועצה האזורית אלקסום. היינו שישה מתנדבי "ידיד לחינוך" יחד עם חנה חדד רכזת "ידיד לחינוך" בבאר שבע, ונמרוד אקרמן מנכ"ל העמותה. לא היה זה סתם ביקור בעוד בית ספר. זה היה ביקור במטרה לשיתוף פעולה עם מיגזר חשוב, שלא הגענו אליו עד עתה.

 הרעיון נולד ביוזמתו של אקרמן בעקבות ביקור שערכה במקום קרן גוטסמן - הקרן המשפחתית התורמת ל"ידיד לחינוך" בכל חלקי הארץ. בעקבות ביקור זה התבשל הרעיון של שיתוף הפעולה, וכך, במבנה חדש ומאובזר, התקבלנו ע"פ כל גינוני הטקס והכנסת האורחים המאפיינת את בני המקום. מר חאפז, מנהל ביה"ס וצוותו ערכו לנו סיור בבית הספר, ובאוהל שבצילו סיפרו לנו על בית הספר ושאיפותיו לגבי ההישגים של התלמידים. גישתו של המנהל הרשימה מאוד את הנוכחים. עמד בפנינו איש עם חזון, פתיחות ודבקות במטרה. הוא הדגיש כי הוא שמח על שהצליחו להביא לידי מימוש את המפגש עמנו. הוא סיפר גם על פרוייקט הקשר הבין דורי, שנוצר בבית הספר, הבא לידי ביטוי דרך הסבתות המגיעות מידי יום ד', מלמדות את הילדים לרקוח תרופות, ואגב כך מעבירות אליהם את מורשת אבותיהם. התלמידים מלמדים את הסבתות לעבוד על מחשב. כמה מדהים השילוב הזה בין ישן וחדש, קשישים וצעירים. פרויקט המניב פירות יפים.
נמרוד אקרמן וחנה חדד סיפרו על העמותה ועל דרכי עבודתה בכלל, ובבאר שבע בפרט.

שלושה מתוך ששת המתנדבים שהגיעו למפגש היו מורים בעברם. על פי התכנון ורצון כולם, הם אמורים לעבוד עם התלמידים על שפה עברית תקינה. אחת מהשלושה גם התנדבה להדריך את שלושת האחרים שאין להם עבר של הוראה.

כל הנוכחים הביעו תקווה להעשרה הדדית ושיתוף פעולה פורה. אהבנו את האתגר של ההתנסות במסלול של התחלה חדשה עם כוונה להדק את הקשר עם ביה"ס א-סייד.

השאיפה היא להצליח ליצור יחדיו משהו ייחודי שישמש כמודל חיקוי למוסדות נוספים.