הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

דברים שנשאה שוש אגסי, רכזת יבנה, בשם רכזי הישובים ב"ידיד לחינוך" בטקס הענקת מגן ההוקרה לקבוצת הרכזים של "ידיד לחינוך" מטעם ג'וינט ישראל

מעשה ההתנדבות הוא מושא מפגשנו כאן היום

ההתנדבות והנתינה לזולת, לאחר לנזקק. הנתינה חסרת האנוכיות, הנקיה מכל שיקול אגואיסטי, המבקשת לעזור, להועיל, לתרום, לחבק, להרגיע ולהקל, היא היא המאחדת היום את כולנו פה, באי הכנס הזה.

קבוצת המתנדבים מורכבת מאנשים צנועים, נחבאים אל הכלים, הפועלים בצנעה. כל מבוקשנו להביא תועלת לסביבתנו האנושית ולתת יד בבנית עתיד טוב יותר. תרומה גדולה אנו נתרמים מפעילותנו זו. התחושה שיש המחכים לנו - אכן לא מקום העבודה, אך מקום ההתנדבות, וכי בהעדרנו - חסרוננו מורגש, נותנת לנו תחושה כי לא תם שרותנו וכי עוד הרבה בכוחנו לעשות.

משפרש אדם ממשרתו, מוצעים לו שפע פעילויות העשרה, קורסים ועיסוקים נוספים שימלאו את זמנו. לרבים מאתנו, יחידי סגולה - לא די בכך ואנו מבקשים לעשות למען 'נשמה יתרה'. אנו מבקשים לתת נתינה חסרת פניות, מרוכזת חמה ומחבקת במקומות שכל כך זקוקים לכך.

מטבע הדברים - משפרשנו וכבר עשינו לביתנו, יכולים אנו להתפנות ולעשות למען הזולת.

מאות אלפי הגימלאים בארצנו, כמותי, הינם אנשים בגילאי הששים והשבעים לחייהם, אנשים בעלי מיומנויות, השכלה, ידע עולם רחב ונסיון חיים עשיר שבו אנו מבקשים לשתף את זולתנו. הן צברנו ניסיון עצום ורב.

מעשה ההתנדבות הינו מפגש בין מי שעושה מה שהוא אוהב לבין מי שאוהב את מה את מה שהוא עושה.

עינינו הרואות כי הרשויות מתקשות לתת מענה לכל קשת הצרכים העצומה של האוכלוסיה, לפיכך מהווים נוכחותנו ופעילותנו משאב רב ערך בכל גוף ובכל אירגון.

בואנו באופן עיקבי, מתוכנן וקבוע, הופכים אותנו למשאב אמין, רב עוצמה שניתן לסמוך עליו ולהשען עליו.

יתר על כן, מאחר ואנו המתנדבים הגמלאים השלמנו את מחויבויותינו המלחיצות, ארוכות השנים, ניחנו בסבלנות ובאדיבות המשרים שלווה ורוגע על סביבתנו. הפגישה עמנו יכולה למתן קמעה את המרוץ היומיומי הכבד והתובעני של החיים.

נוכחותנו במקומות ההתנדבות השונים מהווה מודל נתינה שאותו רואים ומפנימים כל סובבינו.

יפה עשו פרנסי הג'וינט שבחרו להעלות על נס את גדולת נפשם של אלו מאתנו הזוכים היום להוקרה.

תודה להם.