הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

גם המתנדבים מסיימים שנת לימודים ומקבלים תעודות

מחזור ד'  לסדרת ההשתלמויות למתנדבים – "למידה בכל גיל", בהובלת גב' שרה לוטן, הסתיימה. מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ עברו השתלמויות וקורסים בנושאים שונים הקשורים לחינוך.

 

מסיימים השתלמות במכללת גורדון

 

מיזם "למידה בכל גיל' כולל שני ערוצי פעילות – קורסים במכללת לוינסקי ובמכללת גורדון, והשתלמויות בפסגות (פיתוח סגלי הוראה, גוף בבעלות משרד החינוך והרשות המקומית).

ההשתלמויות בפסגה נערכו בשלושה מוקדים: עפולה, בת-ים וירושלים, והשתתפו בהן מעל 100 מתנדבי  "ידיד לחינוך". כל קורס כלל 3-5 ימי השתלמות, בהם הועברו הרצאות בנושאי חינוך ע"י מרצים מקצועיים.

במכללות לוינסקי וגורדון נערכו 4 קורסים אקדמאים  ליותר מ- 100 מתנדבים, חלקם ותיקים וחלקם חדשים. הקורסים כללו הרצאות בנושאים הלקוחים מעולמות התוכן של תחומי החינוך השונים וסדנאות ממוקדות בנושאי שפה וחשבון. בנוסף, התקיים קורס למתנדבי "ידיד לחינוך" בספריות בבתי הספר. הקורס כלל התמקצעות בתחום הספריות.

בכל אחד מהמפגשים ניתנו הרצאות כלליות בנושאים כמו: רב-תרבותיות, אלימות בביה"ס והתפתחותו הפסיכולוגית של הילד. בחלקו השני של כל מפגש קבלו המשתלמים ארגז כלים לעבודתם השוטפת : איך מנחים ילד להתמודד עם מקצועות הלימוד השונים כמו מתמטיקה למשל ועוד.

"קבלתי הרבה כלים להבין את בעיותיו של הילד אותו אני חונכת, את הקשיים שלו ואת שלבי ההבנה שלו", אומרת שלי אושרי, מתנדבת מנתניה, "קבלתי גם ראייה ממוקדת יותר על תופעת האלימות הקיימת בבתי הספר ועל ילדים דחויים. זה דחף אותי להסתובב בחצר בית הספר בהפסקות ולסייע למורים".

"מרגש שאנשים מבוגרים תורמים לחברה, אומר דר' יוסי ארזואן, ממכללת לוינסקי, שדיבר באחת ההרצאות על 'מוח, לקויות, רגש והתנהגות'. "אנשים מביאים לכאן את הניסיון שלהם, תוך כדי דיון ושיחות נשמעים כאן הרבה סיפורים, כל אחד והסיפור שלו, וזה כל כך חשוב ומעניין".