הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בתי ספר שאומרים תודה בכל שנה על פי תור וראשי צוותים המסייעים לרכזת הישובית – כל אלה בבת ים!

רצינו לספר לכם מעט על התנהלותה  של קבוצת  "ידיד לחינוך" ושל הישוב עצמו בעיר בת ים.

בעיר יש כיום כשמונים מתנדבים בשניים עשר בתי ספר  ועוד חוה חקלאית. מתוך כל אלה בית ספר אחד חרדי ושני בתי ספר ממלכתיים דתיים.

כפי שניתן לראות, הפריסה היא רחבה והעומס על רכזת המתנדבים, יונה סלע, גדול. לכן, אימצה יונה את הרעיון של האצלת סמכויות בין המתנדבים, דבר שכמובן מקל עליה, אבל גם נותן לעוד אנשים אפשרות להתבטא בחלק הניהולי של הקבוצה. יונה הובילה תהליך הכשרה מובנה ושיטתי בישוב שלה וגם לקחה חלק בהובלת השתלמויות לראשי צוותים. היא שותפה בבניית ערכת הדרכה לראשי הצוותים ותיקח חלק בהדרכה ובהתמקצעות של ראשי צוותים גם בשנת הלימודים הנוכחית.

ליונה עשרה ראשי צוותים. לכל ראש צוות יש תפקיד מוגדר: כתבת, אחראי טיולים וצילומים,  אחראית קניות וכיבוד, אחראית מחשב לעידכונים שונים, גזבר ויש גם צוות הגוי.

עד כמה נושא האצלת הסמכויות מבוסס, אפשר לראות משנת הלימודים האחרונה, שבחלקה השני הייתה יונה מושבתת לאחר ניתוח שעברה. הקבוצה התנהלה בעצמה מתוך הבנה וידיעה מה תפקידו של כל אחד.

ועוד, בבת ים קיים נוהג הוקרה ראוי לציון כלפי המתנדבים של "ידיד לחינוך". בכל שנה עורך בית ספר אחר אירוע הוקרה למתנדבים. בכל אירוע כזה לוקח ביה"ס המארח את האירוע על עצמו, מכין מופע, מזמין את נציגי העירייה ומכין שי קטן למתנדבים.

פרט מעניין הוא קיומו של  שיח קבוצות מעורבות של ילדים ומתנדבים  בהנחייתה של אחת המורות בבית הספר. בשיח הזה מדברים על ערך ההתנדבות ועל אהבתם של  הילדים למתנדבים.

בשנה האחרונה נערך השיח בקבוצות במעין בית קפה. ביה"ס הכין משחק ובו כרטסת עליה מצויירים חפצים של היום וחפצים של פעם. בכרטסת: כלים, מכשירים וכל מיני משחקים שהיו פעם בשימוש לעומת מה שקיים היום. למשל: כלי תקשורת שונים, מכשירי רדיו וכו'. הכרטיסיות היוו תירוץ להכיר את העולם עליו גדלו   המתנדבים המבוגרים לעומת עולמם של הצעירים היום וכך להכיר טוב יותר אלה את אלה.