הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בית ספר "נווה עוז" לזיכרה של המתנדבת האמנית פנינה אלטשולר ז"ל

מאת: עדי ברקן, מורה לאמנות בית ספר "נווה-עוז"
        (פורסם ב"מלבס" 26.1.18)

בית ספר "נווה עוז" ערך תערוכה רטרוספקטיבית לזיכרה של המתנדבת האמנית פנינה אלטשולר ז"ל במעמדה של דפנה ברוומן אשת ראש העיר ונשיאת המתנדבים.

"החיים שלי נבנים דרך האסתטיקה... אצלי האסתטיקה שולטת" (מדבריה של פנינה, מתוך סרט שנעשה על פועלה ויצירותיה ב- 2012).

פנינה, הגיעה לבית ספר "נווה-עוז" (בתמונה מימין) יחד עם בעלה זאב וקבוצת מתנדבים מטעם עמותת "ידיד לחינוך". הם התקבלו בזרועות פתוחות ע"י המנהלת לשעבר, רחל אלון, צוות המורים והתלמידים. הפעילות החשובה של המתנדבים מתקיימת גם היום באדיבותה של המנהלת הנוכחית רגינה פוקס.

פנינה לימדה קבוצות תלמידים בעלי זיקה לאמנות, היה לה חשוב להקנות את יסודות הציור והרישום מתוך תחושת שליחות ורצון לעורר את סקרנותם. פעילותה ההתנדבותית של פנינה בבית ספרנו הייתה אחת מיני רבות.

עדי ברקן, מורה לאמנות בבית הספר, התבקשה ע"י רינה ליברמן, רכזת המתנדבים, להקים תערוכה לזכרה ונענתה ברצון לאתגר.

בתמונה משמאל דיוקן עצמי

בחירת הציורים בביתם של פנינה וזאב לא הייתה קלה. בעזרתן של מירי, בתם, ועדי ברקן, הצליחו לבחור מספר יצירות ששיקפו את התקופות השונות ביצירתה ויצגו מגוון חומרים, טכניקות, סגנונות ציור, רישום ופיסול. חלק מהעבודות שנבחרו שיקפו גם את יכולתה להתבונן סביבה ולקבל השראה מחומרים שניקרו בדרכה .

עבודותיה הוצגו בגלריה בבית ספר "נווה עוז" והתלמידים נחשפו אליהן. במפגש שהתקיים עם התלמידים, התנהל שיח מיטבי ומעמיק. זאב, בעלה, סיפר על תחילת דרכה האמנותית בארגנטינה והמשכה כאמנית שהציגה בלא מעט מקומות בארץ. התלמידים קיבלו דף הנחייה כיצד להתבונן ביצירה, וכך הכירו לעומק את דרך עבודתה וסגנון יצירותיה. בסופו של המפגש הביעו התלמידים את תחושותיהם: "הפעילות הייתה מלמדת, מהנה, מרגשת והעבירה מסר בצורה חווייתית".

אין ספק שהחוויה תשאיר חותם בתלמידים ובצוות ביה"ס, לאורך זמן.