הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ביקור אצל אמנית דרוזית העוסקת בנושא השואה ועוד...

יצאנו לטיול בתקופה לא פשוטה. אשדוד ספגה טילים, והיה לכולנו לילה לא פשוט. בכל זאת יצאנו לצפון.

התחלנו את הטיול בדליית אל כרמל (מועצה מקומית שאוכלוסייתה דרוזית), וביקרנו אצל בותנייה חלבי, שסיפרה לנו כיצד הגיעה לנושא השואה. "בפעם הראשונה שהצגתי את העבודות שלי, אנשים הגיבו בתדהמה, לא האמינו שאמנית דרוזית נוגעת בתחום הרגיש הזה.... "הציורים עוזרים לי לפתוח בשיחה עם הילדים, הם פתח לדיון על השואה ועל האחריות שלנו לזכור אותה ולספר עליה לדורות הבאים". הבית הפך עליה לרגל, כאשר מבקרים רבים מהארץ ומחו"ל מגיעים להאזין לסיפור של בותנייה, כבת לעדה דרוזית, להבין איך הגיעה לנושא השואה ולראות מקרוב את אוסף הציורים המרגשים (https://www.itu.org.il/?CategoryID=271&ArticleID=20515). ראינו ציורים בנושא, אותם הסבירה, ותעודות הוקרה והערכה של אישים, ושל בתי ספר אליהם היא מגיעה עם התערוכה וההרצאה.

בהמשך הגענו למשפחת חלבי נוספת. האב הוא סגן אלוף בצה"ל. בניו, כולם כמובן, משרתים בצה"ל כמו כל בני הכפר. הוא הרצה על התרבות הדרוזית ועל  גלגול נשמות, ואשתו הסבירה על צמחי מרפא ותעשיות השמן ומוצריו השונים.

בהמשך הגענו לכפר חסידים. ביקרנו אצל יענקלה שהקים בחצר המוזיאון עיירה יהודית – "יענקל'ס שטעטל". יענקל'ה הוא דמות צבעונית מיוחדת וכל ההסברים שלו מתובלים בהומור.

היה מרתק ומעניין.