הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בונה גשרים לשלום

חגית רענן, מתנדבת בבית הספר עלומים בקרית אונו ומבטאת את אהבתה לילדים בפעילות ייחודית. בהתלהבות ומסירות בונה גשר לשלום עם התלמידים

חגית מתנדבת  בספרית בית הספר פעמיים בשבוע.

חגית, ילידת 1950, איבדה את בן זוגה במלחמת שלום הגליל ומאז מקדישה את זמנה לילדים.

במסגרת קבוצת מדיטציה פגשה בעמותה היפנית "אחות האור הלבן" שהמסר שלה "ישרה שלום עלי אדמות". הקבוצה יצרה 300,000 עמודי שלום בעולם המבטאים את הרעיון ששלום על האדמה מתחיל בכל אחד ואחד מאתנו  וביכולתנו להביא לשנוי ע"י שנוי עצמי. חגית התחברה לקבוצה זו מיפן ומאז היא עובדת אתם, היא חברה תכנית לימודים ופעלה על פיה בכ-20 בתי ספר בחינוך היהודי ובמגזר הערבי.. חלקים מתכנית זו אומצה על ידי אונסקו ועמותה בארה"ב תמכה בה.

בבית ספרנו חגגנו בהנחיתה את "יום השלום העולמי". חגית המחיזה עם הילדים ספור שהפך למסכת, לקראת ההמחזה הפעילה תהליך למידה שבו הילדים  קראו ולמדו על אודות עמים שונים. יצרה אתם אלף עגורי נייר בשיטת האוריגמי, לזכר ילדה מהירושימה שנפגעה מפצצת האטום, ובקשתה שילדים לעולם לא יהיו מעורבים במלחמות של המבוגרים (ע"פ האמונה קיפול כל 1,000 עגורים עוזר בקיום משאלות}.
בחצר בית הספר יצרה עץ משאלות בו תלו הילדים את משאלותיהם עבור הכלל. כיום מקיימת חגית מפגשים בהם הילדים משוחחים עם קבוצות תלמידים  אחרי שעות הלימוד.

הנושאים שמועלים:.יכולת לתקשר,  להקשיב, לעודד, להודות, להתמקד בחיובי וחשיבות החיוך. במסגרת הקבוצה התלמידים מתייחסים ברצינות  לדברי האחר ונותנים כבוד הדדי. בהדרכתה עסקו הילדים בציור מנדלות שזה ציור מקודש במטרה ללמדם את חשיבות העשייה, את חווית היצירה, את הדרך והתהליך.
פועלה יבורך.


ראיינו: גלילה רייכרט ועליזה סמואלוב
צילם: רמי סמואלוב
פברואר 2013