הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"אנשים טובים באמצע הדרך"

מאת: פוריה דובדבני

פתאום הם התגלו!! בראש ובראשונה ע"י בת עמי היקרה, שבחרה בקפידה את המסלול, ואת נושאו – מסלול שהיה נתיב למתנדבים כמונו שמנסים לעשות עבודת קודש בהתנדבות ובאהבה למען ילדי בתי הספר ברמת גן.

חשבנו שאנו בשיא של הנתינה: תורמים מזמננו לנוער, להוראה, לקידום ובהמון אהבה, ופתאום התגלתה לנו עוד נתינה, אחרת ומופלאה, בתוך נוף גלילי משגע, פריחת אביב ריחנית, פרפרים, ציפורים ואפילו עפיפונים לא מזיקים. מצאנו שם אנשים שהם חולמים ומגשימים בשני מקומות שיראי האל יאמרו קדושים. הגענו קודם לקבוץ הרדוף, המנוהל ברוח אנטרופוסופית.

התורה הרוחנית הזו נהגתה ע"י ד"ר רודולף שטיינר, שיצר אומנות בהשראה רוחנית במגוון תחומים, חידש את תחומי החינוך והחינוך המיוחד, יצר רפואה משלימה ברוח האנתרופוסופיה, חידש והעמיק את תחום החקלאות האורגנית ועוד.

הגענו לקבוץ הרדוף שבצפון, בו נמצאת הגדולה מבין הקבוצות האנטרופוסופיות בישראל.

בקבוץ נמצא בית ספר אנתרופוסופי, שם לומדים תלמידים מכיתות א' עד יב'. בבית הספר מטים אוזן קשובה לילד וחושבים למה הוא זקוק ואיך אפשר לעזור לו להתפתח כילד, ואחר כך לבוגר מועיל בחברה.

בהרדוף קיימות גם עמותות שיקומיות לבעלי צרכים מיוחדים ובהם מספר מקומות טיפוליים הפועלים על פי השיטה (ילדים עם בעיות מצוקה, צרכים מיוחדים, אנשים הזקוקים לשחרור לחץ נפשי, חולי נפש ועוד בעלי מוגבלויות, שלכולם חלק מלא בחיי הקהילה.

לא רק הנתינה היא ערך עליון כאן, אלא גם החיים בחיק הטבע בלב הירוק עם חקלאות אורגנית ביו- דינמית, כולל רפת אורגנית. ומעל לכל שכנות טובה עם השכנים הערבים תוך אמון בדו קיום.
מימין: קיר הידידות - ציורי ילדים על אריחי חרסינה

מה עוד צריך בן אנוש ? רק גן עם מזרקה וספסלים לשלווה ולהתבודדות. איזו חוויה

 

בכל זאת, כנראה שלא הגענו לפסגת הטיול לשיא הרוחני ולפסגת ההתנדבות.

משם נסענו ל"כפר נהר הירדן", המקום היחיד בישראל ובמזרח התיכון כולו, שנבנה במיוחד כדי לספק חווית נפש ויצירה לילדים בגילאי 9-18, המתמודדים עם מחלות כרוניות גנטיות או מסכנות חיים, וכן לילדים עם צרכים מיוחדים מכל מגזרי האוכלוסייה, ללא הבדל דת, מגזר או מגדר, וללא עלות בכלל. וזאת תודות לתורמים ולמתנדבים, שנראה שתרומתם ניתנת בהמון אהבה ורצון לעזור לאחר ולשונה. יבורכו וירבו כמותם.

חדר האורחים והמדריכים                   


כפר הרדוף

חזרתי נפעמת, מאמינה יותר ביפי נפשו של האדם, בטוב ליבו, ביכולת הנתינה ובאמונה כי עוד "לא אבדה תקוותנו".


                     נוף גלילי: עזים רועות בשאנטי                                                                          מרכז סדנת שתיקה בהרדוף