הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בידיד לחינוך אנו פועלים עבורכם באופן הבא:

מתנדבים יקרים מאוד, מה שלומכם? אפשר חיבוק מרחוק?!

אנו מבקשים לעדכן על התנהלות ופעילות ידיד לחינוך בעת הזו:

מודל ה- WIN WIN שלנו הופר זמנית – מערכת החינוך התפזרה לבתים והיא מגבשת סדר יום תוך כדי תנועה. אתם מוצאים את עצמכם בבית ובהגדרה רפואית של "קבוצת סיכון". אנו פועלים למצוא עבור מי שמעוניין בכך, את הדרך להשתלב במאמץ החינוכי האדיר. למי מכם שכרגע לא ישולב בפעילות חינוכית, נשמר מולו את מסגרת השייכות והחיוניות שלו בידיד לחינוך כחלק משגרת התמודדות עם המצב המורכב. כולכם, 3,800 מתנדבי ידיד לחינוך ברחבי הארץ, לנגד עיננו ובליבנו. עיני כולנו נשואות גם למערכת חינוך, למורים ולתלמידים, שמתמודדים עם אתגר עצום.

הפתרון המוצלח ביותר לדעתנו - כמו בשגרה - הוא מצב בו מתנדב ייקח חלק פעיל באתגר של סיוע למורים בפעילות חינוכית לתלמידים בביתם. האופן בו ניתן לתקשר מתבסס במלואו על טלפונים ניידים, מחשבים וטכנולוגיות.

יחד עם מערכת החינוך אנו מקדמים את הפעולות הבאות:

  1. מיפוי צרכי צוותי ההוראה לסיוע. מול מנהלות, מורים ואגפי חינוך רשותיים
  2. מיפוי, ככל הניתן, של היכולות הדיגיטליות שלכם. אנו יודעים שחלק ניכר מכם יכול להשתלב בטכנולוגיות ידידותיות זמינות (שיחת טלפון, וידאו, ZOOM וכו).
  3. איגום כוחות לשיתוף פעולה עם ארגונים/עמותות מקבילים שפועלים בשדה החינוכי לדוגמה עם עמותת תובנות בחינוך.
  4. אנו מעודדים את המעוניינים מביניכם להצטרף לפרויקט המוצלח "ידיד טלפוני" לתמיכה ולסיוע בתרגול עברית מדוברת עם תלמידי תיכון מהמגזר הערבי (להצטרפות לחץ כאן; איה- 0546687549).

 

  1. יצירת קשר אישי אתכם ושימור מסגרת ידיד לחינוך, תוך רגישות לזיהוי מצוקות או צרכים מיוחדים.
  2. פתיחת "קו חם" טלפוני שיפעל בשעות מוגדרות ולכל מטרה: שיתוף ברעיונות, במחשבות, בחששות, בקשיים ובכלל.
  3. הגברת פעילות הפייסבוק של ידיד לחינוך, לרבות פייסבוק לייב עם מנכ"ל ידיד לחינוך, נמרוד אקרמן, שיקיים שיח וישיב לשאלות (פרטים בקרוב).
  4. מאגר תכנים, עצות, המלצות, רעיונות, חומרי למידה והעשרה באתר הארגון שיוצעו לכם, בין אם להתמודדות אישית עם המצב ובין אם כחומר עבודה לעיסוק ההתנדבותי מהבית. (לחץ כאן לאתר ידיד לחינוך)
  5. הפצה שבועית במייל של מידעון מעוצב ובו תוכן נגיש, קליל ורלבנטי לתקופה זו: סיפורים אופטימיים וחדשות טובות ומרגשות של יוזמות ורעיונות שהתגבשו בקבוצות ידיד לחינוך ברחבי הארץ.

מי ייתן וכולנו נעבור את התקופה הזו במהרה, בשלום, בבריאות ובביטחון. 

נמרוד אקרמן, מנכ"ל וצוות ידיד לחינוך