הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

עמותת "ידיד לחינוך" – זוכת "אות מגן הדמוקרטיה" בעפולה לשנת תשע"ח!

במסגרת הטקס העירוני לזכרו של יצחק רבין שנערך בחסות עיריית עפולה הוענק ל"ידיד לחינוך" אות מגן הדמוקרטיה לשנת תשע"ח.

הטקס נערך ב – 30.10.17 בהיכל התרבות של עפולה בהשתתפות ראש העיר, מר יצחק מירון, חברי הוועדה העירונית שבחרה בעמותה כזוכה מבין שלל ההמלצות שהתקבלו אליה, ובנוכחות רב העיר, הרב שמואל דוד.

וזו לשון ההודעה שהתקבלה על הענקת האות:

"השנה נציין את יום הזיכרון ה- 22 לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל בטקס עירוני בהיכל התרבות. כחלק מהטקס נעניק זו הפעם החמישית את "אות מגן הדמוקרטיה" לאנשים ולגופים בעירנו שפועלים למען חיזוק החוסן החברתי, מתנדבים ויוזמים מעשים של צדק חברתי ואהבת חינם, ובכך נבקש להפוך את יום הזיכרון לרצח לסמל חי ואקטואלי לשמירה על הדמוקרטיה בהווה ובעתיד."
יוזמה זו הינה פרי של שיתוף פעולה בין עיריית עפולה לבין תנועת דרור ישראל.

אנו גאים להוקיר את פעילות העמותה אשר מפעילה בעפולה 74 גימלאים הפועלים בהתנדבות בבתי הספר בעיר. על פיתוח מסוגלות אצל התלמידים אשר גורמת לעלייה בהישגים, במוטיבציה ובשוויון ההזדמנויות לכל תלמיד. על התכונות המופלאות שאתם מביאים איתכם - הקשבה, אמפתיה ויכולת הכלה. על היותכם דמויות של מבוגרים משמעותיים בחיי התלמידים, ועל תרומתכם הרבה לחיזוק הקשר הבין דורי בעירנו".

כותבת לנו נגה שורניק רכזת "ידי לחינוך" בעפולה:

"כשהודיעו לי שאני מוזמנת לקבל את אות מגן הדמוקרטיה בשם מתנדבי "ידיד לחינוך", שאלתי את עצמי מה לנו ולדמוקרטיה? אנחנו באים על מנת לפתח מסוגלות אצל התלמיד, לתת לגמלאי משמעות ושייכות, מה לזה ולדמוקרטיה?

 מיד התחלפה המחשבה הזו בתחושת גאווה ובראיה ערכית על הקשר בין "ידיד לחינוך" ודמוקרטיה. הן הדמוקרטיה והן "ידיד לחינוך" מושתתים על כבוד הדדי, הקשבה, אמפטיה, קבלת האחר והשונה, עזרה הדדית, הכלה, דוגמה אישית, מציאת מכנה משותף בין שונים. הקשר הבן דורי, לשמוע למבוגר אך גם להאזין לילד, להסתמך על ניסיון אך להיות פתוח לעתיד, דוגמה אישית, אחריות קהילתית ודאגה לעתיד – כל אלה הם בבסיס הדמוקרטיה אך גם בבסיס ההתנדבות של מתנדבי "ידיד לחינוך" בבתי הספר.

74 מתנדבי ידיד לחינוך בעפולה פועלים בכל בתי הספר היסודיים בעיר ומהווים דוגמה לשמירת ערכי הדמוקרטיה בעשייתם הברוכה".


ראש העיר, מר יצחק מירון, נגה שורניק, רכזת "ידיד לחינוך" עפולה ויעל פיס עוזרתה של נגה בריכוז